Középületek fűtési- és villamosenergia igényének kielégítése termálvíz hasznosításával Balmazújvároson

b_600_309_16777215_00___images_clld_Tbla_j.jpg

Balmazújváros Város Önkormányzata 400.000.000,- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült a TOP-3.2.2-15-HB1-2016-00004 kódszámú pályázat keretein belül. A projekt célja helyi hévíz kutak kísérő gázaiban megtalálható metán energia célú hasznosítása, környezett védelmi szempontból semlegesítése. Elektromos, és hőenergia termelés kapcsolt kiserőműveken keresztül. A projekt során helyi adottságokra támaszkodva (termál kút kísérő gázai) valósítunk meg villamos energia termelést, amelyet a stadion, az uszoda, és a gyógyfürdő épületében hasznosítunk. A termelés során a fürdő primer elektromos igényének 50% -át termeljük meg, azaz felére csökkentjük a villamos energia költségét. A projekt mintaértékű lesz a kísérő gázok felhasználása során. A körzetben több hasonló termál kút is működik, amelynek gázhasznosítása nem megoldott. Reményeink szerint a jó példa illetve a gyors megtérülési mutatók ösztönözni fogják a térség gazdasági szereplőjét a technológia alkalmazására. A beruházás során helyi gázhasznosítást fogunk megvalósítani. Az energiatermeléssel helyi kapacitásokat elégítünk ki. A megoldással csökkentjük a közösségi gáz és elektromos hálózatok lekötését, terhelését. A tervezett fejlesztés kapcsolódik az energiahordozók feldolgozásához a technológia része a kísérőgázok leválasztása a vízről, illetve a kút gyűrűs teréből. A leválasztást követően hűtjük, a puffereléshez szükséges gázmennyiséget a duplikált előszeparátorban illetve a technológia gázellátási vezetékében tároljuk, végül feldolgozzuk (elégetjük). A helyi hévíz kút gázainak felhasználásával a fürdő rezsi költségei jelentősen csökkenek. Ezzel megnő a versenyképessége a megyében lévő hasonló fürdőkkel szemben. A projekt várható befejezési határideje 2020. április 30. napja.

BALMAZÚJVÁROS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA ASP KÖZPONTHOZ VALÓ CSATLAKOZÁSA

b_600_423_16777215_00___images_asp.png

Kedvezményezett neve: Balmazújváros Város Önkormányzata

Projekt címe: Balmazújváros Város Önkormányzata ASP Központhoz való csatlakozása

A szerződött támogatás összege: 9 000 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt tartalmának bemutatása:

 

Balmazújváros Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Közigazgatás- és Közszolgáltatás-fejlesztés Operatív Program (KÖFOP) keretén belül kiadott KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16 „Csatlakoztatási konstrukció az önkormányzati ASP rendszer országos kiterjesztéséhez” című felhívásra. A projekt célja az adminisztratív terhek csökkentése, amely a szolgáltató közigazgatás szervezési feltételeinek fejlesztésén (szervezet-, szabályozás- és folyamatfejlesztés révén) és az elektronikus folyamatok fejlesztésén, szakrendszerek egységesítésén, (tovább)fejlesztésén, szolgáltató képességének növelésén keresztül valósul meg.

A felhívás céljának megvalósításaként magas szintű és korszerű (lakossági, államigazgatási és vállalkozások által használt) közigazgatási e-ügyintézési megoldások bevezetésére kerül sor három településen: Balmazújvároson mint fő megvalósítási helyszínen, valamint Hortobágyon és Újszentmargitán.

A projekt során eszközbeszerzésre kerül sor. Az ASP rendszer működtetéséhez szükséges 22 új munkaállomáshoz, valamint 17 meglévő munkaállomáshoz 39 db e-személyi igazolvány kártyaolvasó, valamint 7 új munkaállomás beszerzése valósul meg.

A projekt eredményeként egységes, a Balmazújvárosi Közös Önkormányzati Hivatalra vonatkozó iratkezelési és IT biztonsági szabályzat megalkotása történik meg a pályázatban résztvevő három településre vonatkozóan. Az önkormányzati szakrendszerek adatminőségének javítására és adatmigrációra, valamint az ASP szolgáltatás bevezetéséhez szükséges oktatáson történő részvételre kerül sor.

Iratkezelő rendszer, elektronikus ügyintézési portál, gazdálkodási rendszer, ingatlanvagyon kataszter, önkormányzati adó rendszer, ipar és kereskedelmi szakrendszer, hagyatéki leltár rendszer kiépítése és működtetése valósul meg. A fejlesztés eredményeként lehetővé válik a gépjárműadó elektronikus ügyintézése mindhárom településen, valamint az iparűzési adó és a kommunikális adó elektronikus ügyintézése.

A megvalósítás során a fejlesztéshez szükséges hivatali folyamatok átalakítására és szabályzatok módosítására kerül sor.

 

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019. 06. 30.

A projekt azonosítószáma: KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2017-01247

A projekt kezdete: 2017. 09. 01.

A támogatási alap: ESZA

 

Az újtelepi szegregátumban élők közösségi és egyéni szintű társadalmi integrációja

b_600_300_16777215_00___images_top52.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kedvezményezett neve: Balmazújváros Város Önkormányzata

A projekt azonosító száma: TOP-5.2.1-15-HB1-2016-00002

A projekt címe: Az újtelepi szegregátumban élők közösségi és egyéni szintű társadalmi integrációja

A szerződött támogatás összege: 100.000.000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt fizikai befejezésének időpontja: 2023.12.31.

 

Balmazújváros Város Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) 5. prioritásának célkitűzéseihez igazodva a város Integrált Településfejlesztési Stratégiájának megfelelően jelen projekt keretében célul tűzte ki a település 1. szegreátumában élők életkörülményeinek javítását, a hátrányos helyzetűek alapvető szociális készségeinek erősítését (lehetővé téve foglalkoztathatóságuk későbbi fejlesztését és majdan munkaerő piaci részvételüket) és az önszerveződésre, jövőformálásra képes közösség kialakítását

.

Balmazújváros elemi érdeke és célja, hogy az egyenlő hozzáférés, az esélyegyenlőség és az integráció biztosításának elve az élet minden területén megvalósuljon a városban, ennek érdekében dolgozta ki jelen a társadalmi együttműködés erősítését szolgáló helyi szintű komplex programját.

A fejlesztés akcióterületén az Északi-városrészben koncentráltan megnyilvánuló társadalmifizikai-gazdasági problémák komplex módon való kezelése és a területen élők társadalmi integrációjának elősegítése érdekében a TOP-4.3.1 prioritás keretében megvalósuló infrastrukturális beavatkozásokat kiegészítő tevékenységek alkotják a projektet.

 

A társadalmi hátrányok kompenzálását célzó szociális, oktatási, mentálhigiénés, kompetenciafejlesztő, foglalkoztatási, egészségügyi, antidiszkriminációs és közbiztonsági programok mellett a szociális városrehabilitációs projekteket közösségfejlesztő programok kísérik végig, amelyek lehetővé teszik a városrehabilitációval érintett területen élő lakosság bevonását a tervezésbe és a megvalósításba, továbbá erősítik a helyi közösség kohézióját. A fejlesztéssel érintett akcióterület szegregátumot tartalmaz, ezért a projekt részeként megvalósul a folyamatos szociális munka biztosítása.

A projekt specifikus célkitűzése az alacsony státuszú lakosok integrációja és előmozdítása érdekében az egyenlő hozzáférés biztosításán túl olyan szolgáltatások tervezése és megvalósítása, amelyek csökkentik munkaerő-piaci hátrányaikat, javítják foglalkoztatási esélyeiket, hozzájárulva ezzel társadalmi mobilizációjukhoz. A projekt keretében megvalósuló projekt-tevékenységek az alábbi célok köré szerveződnek:

  • I. Oktatási integráció biztosítása

  • II. Az alacsony státuszú lakosság foglalkoztatási helyzetének javítása

  • III. A szolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása

  • V. Egészségtudatosság fejlesztése.

 

A projekt tartalmának összeállítását széleskörű igényfelmérés előzte meg a pályázat benyújtását

 

megelőzően, majd a projektfejlesztés szakaszában Támogató Csoport működése biztosította, hogy

 

a partnerségi tervezés marketing és kommunikációs eszközeivel élve továbbra is nagy hangsúlyt

 

kapjon a településen érdekelt szereplők (gazdasági, társadalmi szervezetek, közigazgatási

 

szervek) és a lakosság bevonása a projekt végleges tartalmának kialakításába (a felkészülés

 

meghaladja az előírt minimális 6 hónapot). A Támogató Csoport jelen projekt és a TOP-4.3.1

 

projekt estében azonos tagokból áll, így a két projekt összehangolt megvalósítása biztosított.

 

 

A projekt nemcsak tartalmában, hanem időbeni ütemezésében is szorosan kapcsolódik a TOP-

 

4.3.1 projekthez.

 

Az önkormányzat biztosítja, hogy a projekt tevékenységek mögött elhivatott, a helyi viszonyokat jól ismerő, nagy tapasztalattal rendelkező, elkötelezett személyek állnak, amit az is bizonyít, hogy jelen projekt egy 5 tagú konzorcium együttműködésével valósul meg. Konzorciumi tagok:

  • Balmazújváros Város Önkormányzata (konzorciumvezető),

  • Balmazújváros Város Roma Nemzetiségi Önkormányzat,

  • Balmazújvárosi Nefelejcs Idősek Otthona,

  • Angyalliget Közhasznú Alapítvány,

  • Egyesített Óvoda és Bölcsőde Intézmény Mesevár Óvoda.

 

Humán szolgáltatások fejlesztése Balmazújvárosban és térségében

 

EFOP-1.5.3-16-2017-00043- 

„Humán szolgáltatások fejlesztése Balmazújvárosban és térségében”

 
 

Kedvezményezett neve: Balmazújváros Város Önkormányzata

Konzorciumi tag: Nádudvar Város Önkormányzata

Konzorciumi tag: Ebes Községi Önkormányzat

Konzorciumi tag: Hajdúszovát Község Önkormányzata

Konzorciumi tag: Nagyhegyes Község Önkormányzata

Konzorciumi tag: Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat

Projekt címe: „Humán szolgáltatások fejlesztése Balmazújvárosban és térségében”

Projekt azonosító száma: EFOP-1.5.3-16-2017-00043

A szerződött támogatás összege:  493 370 885 

A támogatás mértéke: 100%

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020. szeptember 30.

A projekt tényleges, fizikai befejezésének időpontja: 2021. március 31.

A projekt tartalmának bemutatása:

A program megvalósítása kiterjed a humán közszolgáltatások terén jelentkező szakemberhiány csökkentésére, a hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztathatóságra való felkészítésére, a munkaerőpiacon való megjelenésük elősegítésére, a helyi közösségek társadalom szervező szerepének és az érintett települések megtartó képességének megerősítésére.

A pályázatban így megvalósulnak infrastrukturális beruházások, számos kompetenciát fejlesztő tréningek és képzések, valamint közösségi rendezvények és programok.

A pályázati program közvetlen, kiemelt célcsoportja a hátrányos helyzetű aktív korú lakosság, a fiatalkorú lakosság, idősek, a helyi közszolgáltatásban dolgozók, potenciális alkalmazottak. A társadalmi együttélés, közösségfejlesztés tekintetében célcsoportnak tekintendő a konzorciumi települések teljes lakossága.

Építési-kivitelezési munkálatok

Balmazújváros településen három közterület részt fejlesztettek a pályázat által. 2019 évben térkőburkolattal lett ellátva a Veres Péter utca 5-7. szám alatti társasház előtti gyalogos forgalom járdafelülete, a Katolikus Templom előtti jelzőlámpától a Debreceni utca 3-5. számú lakótelep végéig tartó gyalogos forgalom járdafelülete és a Bocskai utca és a Kossuth tér közötti 1659/69 helyrajzi számú közterület előtti gyalogos forgalom járdafelülete.

Eszközbeszerzés

A pályázatban olyan eszközök kerültek beszerzésre, melyek egy része hozzájárult a színvonalas projekt szakmai megvalósításához (pl.: laptop, hangfalszett, projektor, vetítővászon stb.), másrésze pedig hozzájárult a város arculatának kialakításához. A város több pontján megtalálható fedett kerékpártárolók, hulladékgyűjtők, padok kihelyezése a projekt finanszírozásából került megvalósításra.

Prevenciós tevékenység

A pályázati prevenciósprogram a település igen széles sprektumát szólította meg. A deviancia elkerülése, megelőzése és a krízishelyzetek kezelése a lakosság teljes körét, valamennyi korosztályt érintő témájú program volt. A foglalkozásokon részt vett a felnőtt lakosság, továbbá szervezett együttműködésben a helyi középiskolás és általános iskolás korosztály is. Két részben valósult meg a tevékenység, az első program előadássorozatát, 10 csoport, a második program előadássorozatában 6 csoport vett részt.

A prevenció 6 tématerületet ölelt fel, melyek interaktív előadások alkalmával jutottak el az érdeklődő csoporttagokhoz.

A prevenciós tevékenység az alábbi tématerületekre vonatkozóan valósult meg:

- A bűnözéshez vezető okok. Kriminalizáció

- Normaszegéstől a devianciáig, fiatalkori deviancia formái

- Családi problémák hatása a szerhasználat kialakulására

- STOP- intsünk búcsút káros szokásainknak

- Egészséges életvitel- deviancia megelőzése

- Lelki betegségek okai, megelőzése

A foglalkozásokat a különböző témákban jártas szakemberek, ügyvéd, szociális munkás, edző- életmód tanácsadó, pszichiáter és addiktológus tartották.

Képzés, tréning programelem megvalósítása

A projektben szervezett képzések és tréningek számos egyéni készség és képesség fejlesztő, kompetenciafejlesztő eleme hozzájárult a hátrányos helyzetű csoportokba tartozó konzorciumi településeken élő lakosság foglalkoztathatóságának javításához, az elsődleges munkaerőpiacon való elhelyezkedéséhez.

A képzések és tréningek lebonyolítása, az ütemezési tervnek megfelelően 2020. szeptember 15- ig tervezetten megtörtént, azonban a 2020 márciusában kialakult koronavírus- járvány okozta veszélyhelyzet intézkedései megnehezítették a tervek kivitelezését. A veszélyhelyzet miatt bekövetkező hátrányos következmények enyhítése érdekében hozott fejlesztéspolitikai intézkedésekről szóló tájékoztató átmeneti szabályozásának lehetőségeivel élve, a képzésekre vonatkozó kivitelezést e helyzethez való alkalmazkodással újra kellett gondolni. Ennek megfelelően online, digitális oktatás keretében kerültek átszervezésre a képzések.

Balmazújváros településen megvalósult képzések és tréningek

  • Angol nyelvi képzés témakör
  • Német nyelvi képzés témakör
  • Informatikai alapismeretek témakör
  • E- közigazgatás népszerűsítése, ügyfélkapu ismeretek témakör
  • 300 fő részére képesség és készségek felmérése témakör
    • Memória fejlesztési technikák témakör
    • Egészségmegőrzés témakör
    • Finommotorika és kézügyesség témakör
    • Motiváció és a motiválhatóság fejlesztése témakör
    • Figyelemfejlesztési technikák témakör
    • Terhelhetőség és munkabírás témakör
  • Együttműködési képesség és érzelmi intelligencia
  • Stresszkezelés témakör (Stresszmenedzsment tréning II.)
  • Önismereti fejlesztés témakör (Önismeret alapjai)
  • Asszertivitás fejlesztés témakör(Asszertivitás II.)
  • Szupervízió témakör
  • Álláskeresési technikák fejlesztése témakör
  • Adósságkezelés gazdálkodási alapismeretek témakör
  • Csapatmunka és együttműködés fejlesztés témakör (Team építés-, együttműködés fejlesztése)
  • Jó gyakorlatok megismerése témakör
  • Szociális készségek fejlesztése témakör
  • Időgazdálkodás témakör (Időgazdálkodás és stresszkezelés)
  • Kommunikáció fejlesztés témakör (Win- Win kommunikáció alapjai)
  • Együttműködés fejlesztés témakör

Közösségi rendezvények, programok szervezése

Filmvetítés- 2019. 08. 11.; 2019. 09. 14.

Balmazújváros lakosságát 2019. augusztus 11- én filmvetítésre invitálta a program, mely 100 fő részvételével valósult meg. Az „Instant család” című családi vígjáték került a közönség elé. A filmvetítés nagyon jó hangulatban telt, a nézők a korosztályi paletta minden részét képviselték, hatalmasakat nevettek a filmbéli család jelenetein, azonban a megindító pillanatokban könnyek is csillogtak a szemükben. A filmről csak néhány pillanatra terelődött el a közönség figyelme, amikor frissítőkkel, almával és pattogatott kukoricával, ropival kínáltuk őket.

A második filmvetítés is igen sikeres volt a város lakosságának körében. A film címe „Hugó a leleményes” volt. A programra több család érkezett nagyszülőkkel, unokatestvérekkel, szomszédokkal. Az előző filmvetítés sikerére való tekintettel még több vendéget köszönthettünk nézőként, aminek nagyon örültünk. A mozi élmény teljességéhez hozzájárult a frissen pattogatott kukorica és az üdítő is.

Családi nap- Generációs együttműködés

2019. augusztus 11- én a Családi nap- Generációs együttműködés, a közösségépítést, generációs együttélést szolgáló programként. A program helyszínét a Balmazújvárosi Kistérség Humán Szolgáltató Központ székhelye és a Városi Egészségügyi Szolgálat parkolója biztosította. Szükség is volt a nagy szabad területre, hiszen nagyon sokan eljöttek a vasárnapi ebéd után, hogy tartalmasan tölthessék el családjaik körében a szabad idejüket.

A szórakoztató délután lehetőséget teremtett arra, hogy nagyszülő, szülő és unoka együtt kikapcsolódjon, játsszon és új élményekkel gazdagodjon.

A program igen sokszínűen került összeállításra, amelyek közül Balmazújváros lakosságának minden korosztálya, apraja- nagyja kedvére szemezgethetett és megtalálhatta a számára izgalmas, vagy érdekes programot. A kicsiknek volt ugrálóvár, arcfestés, csillámtetoválás és lufibohóc is, a nagyoknak elérhetővé vált a virtuális világ VR szemüvegen keresztül, de kipróbálhattak táncgépet, hajszobrászatot, selfie showt és ragasztásos kézműves technikát, mellyel szívecskét készítettek. Az idősebb generáció tagjai főzőversenyen és sütiversenyen mérethették meg magukat. Valamennyi látogató több igen színes és interaktív előadáson is részt vehetett, valamint találkozhattak terápiás és segítő kutyákkal is.

A programot színesítette, hogy a több generációból verbuválódott családi és baráti csapatok ügyességi vetélkedő keretében próbálhatták ki készségeiket, melyek közül a legeredményesebben szereplő hét csapat jutalmul egy teljes ellátást biztosító, egynapos kiránduláson vehetett részt.

A nap végén a szervezők valamennyi látogatót megvendégeltek egy tál paprikás krumplival és palacsintával.

A vasárnap délutáni játéktól és versengéstől, szórakoztató programoktól kellemesen elfáradt vendégek estébe nyúlóan beszélgettek és adomáztak, majd élményekkel gazdagodva hazatértek.

Kirándulás- Tisza- tavi Ökocentrum

A Családi nap- Generációs együttműködés program keretében megvalósult ügyességi vetélkedőn legjobban teljesítő hét csapat jutalmaként valósult meg a kirándulás. A kirándulás a Tisza- tavi Ökocentrumba kalauzolta el a résztvevőket, ahová kényelmes busszal utazhattak el.

A kirándulás a résztvevők számára ingyenes volt, lehetőséget biztosított számukra a  szabadidőpark, a kilátótorony, a főépület látogatására, valamint egy 3D filmvetítésen való részvételre. A csapattagok egy háromfogásos ebéd elfogyasztására is meghívást kaptak.

Idősek napja

Az idősek hónapja alkalmából került sor 2020. október 09-én a Balmazújváros időskorú lakosságát köszöntő programra. A rendezvény teret adott a Balmazújváros településen élő idősek számára, hogy részt vehessenek egy kellemes délutáni zenés előadáson.

A rendezvény az Idősek Világnapja alkalmából szerveződött, mely ünnepi hangulatú műsoros délutáni programként valósult meg. A műsorban közreműködtek a helyi művészeti csoportok, valamint az idős korosztályú lakosok körében népszerű előadóművészek is. Fellépőként színesítette a műsort Ferry és Henna, valamint Nagy Bogi és Varga Szabolcs produkciója is.

 

Szemétszedés

A projekt megvalósításban így helyet kapott a helyi közösségekben való szerepvállalásra felkészítő program, mely célja a közösségfejlesztés. E tevékenység megvalósítására Balmazújváros tekintetében a tervek szerinti szemétszedés program teremtett lehetőséget a helyi Veres Péter Emlékparkban.

Fenyőünnep- saját megvalósítású rendezvény

  1. december 19- én került sor a Fenyőünnep megrendezésére. A rendezvény célcsoportja a Balmazújváros városban élő szociálisan rászoruló lakosok voltak. A saját megvalósításban lebonyolításra kerülő rendezvény támogatni kívánta, hogy az idős korosztályú, egészségügyi problémákkal küzdő, nehéz anyagi helyzetben lévő, szociálisan hátrányos helyzetű lakosoknak lehetősége legyen a kikapcsolódásra, a karácsony ünnepre való ráhangolódásra, ünnepi készülődésre.

Farsang- saját megvalósítású rendezvény

A farsangi rendezvény célcsoportja Balmazújváros városában élő szociálisan hátrányos helyzetű lakosság volt. A rendezvény célként a szociálisan rászoruló közösség számára teremtett lehetőséget a kikapcsolódásra, a minőségi kommunikációra és erősítette a társadalmi szerepvállalás és a közösségépítés esélyét.

Közösségsegítő programelem kidolgozása, megvalósítása (www.kozossegsegito.hu)

A 2020. évre tervezett valamennyi kis és nagyrendezvény megvalósítása elmaradt a járványügyi intézkedések ajánlásainak megfelelő biztonsági szabályokra hivatkozással, hiszen a helyi település lakossága a program célcsoportja, így valamennyi korosztály és krónikus betegségben szenvedő is vendége lehet az eseményeknek.

A projekt keretében alkalmazkodva a pandémia helyzet körülményeihez, létrejött a kozossegsegito.hu weboldal. Az online közösségi színtér lehetővé teszi a projekt célcsoportjának, a település lakosságának a közösségi szerepvállalását, továbbá lehetőséget ad a szabadidő eltöltésére, a szellemi és fizikai aktivitás megtartására, a krízisállapotok megelőzésére, hangsúlyt fektet a testi és lelki egészségvédelemre továbbá információs és tanácsadói pontként is szolgál az érdeklődők számára.

A közösségsegítő platformon több online program volt elérhető, így az életmód és életviteli tanácsadások, előadások mellett helyet kapott a testmozgás, a tánc, mint művészeti tevékenység, a dekupázs, a jogi tanácsadás, a lelki egészségvédelmi előadások, a környezetvédelmi perzentációk, valamint a főzőklub.

Az online programok lebonyolítása több módon valósult meg, előadás, kiscsoportos tanácsadás, vagy egyéni konzultáció formájában voltak elérhetők. Valamennyi program a megfelelő szaktudással rendelkező szakember irányításával és közreműködésével került lebonyolításra.

„Maradj Hajdú- Biharban” ösztöndíjpályázat

A „Maradj Hajdú- Biharban” ösztöndíj pályázat útján egyszeri 50.000,- Ft/ tanév összegű támogatás volt elnyerhető. Az ösztöndíjpályázat célja támogatni a konzorciumi településeken, így a Balmazújvároson élő fiatalokat is, hogy patronálja tanulmányaik folytatását. Balmazújváros Város Önkormányzatának Képviselő-testületének jóváhagyását követően 72 fő részesülhetett támogatásban.

A projekt tényleges, fizikai befejezésének időpontja: 2021. március 31.

 

EFOP-1.9.9-17-2017-00007 Kipp, Kopp, kopogok, bölcsődébe indulok – kisgyermeknevelők a fejlődés útján

b_600_430_16777215_00___images_efop_1_9_9_17_2017_00007_c_fekvo_nyomdai_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EFOP-1.9.9-17-2017-00007 Kipp, Kopp, kopogok, bölcsődébe indulok – kisgyermeknevelők a fejlődés útján

Kedvezményezett neve: Mikepércs Községi Önkormányzat

Konzorciumi partnerek: Hajdúszoboszló Város Önkormányzata

                                               Nádudvar Város Önkormányzata

                                               Balmazújváros Város Önkormányzata

A projekt azonosító száma: EFOP-1.9.9-17-2017-00007

A projekt címe: Kipp, Kopp, kopogok, bölcsődébe indulok – kisgyermeknevelők a fejlődés útján

A szerződött támogatás összege: 14.963.123 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt fizikai befejezésének időpontja: 2020.04.30.

 

A projekt bemutatása:

A projekt során a bölcsődei dolgozók zenei képzése valósul meg, mely lehetőséget ad a kisgyermeknevelőknek a mindennapi munkájuk során az ének-zene, a mondókázás, ehhez kapcsolódóan az anyanyelvi és a mozgásfejlesztés tudatosabbá tételéhez. Beszerzésre kerülnek a zenés foglalkozások tartásához szükséges zenei eszközök. A projektnek köszönhetően lehetőség nyílik a középfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelőknek  felkészítő programban való részvételre, mely eredményeképpen sikeresen felvételizhetnek felsőfokú intézménybe. A megvalósítás során lehetőség nyílik bölcsődei dolgozók szakmai felkészültségi színvonalának folyamatos emelésére, hiszen minőségi munkát csak szakmailag jól felkészült, az állandó fejlődésre való törekvést magáénak valló dolgozókkal lehet végezni.

 

____________________________

Balmazújváros Város
Önkormányzata


4060 Balmazújváros
Kossuth tér 4-5.


Telefon:+36(52)580-102
Fax:+36(52)370-035

Web: www.balmazujvaros.hu

 

 

Copyright © 2024 Balmazújváros. Minden jog fenntartva.
Ma: 2024-12-06 van. PointLink.