A felĂŒgyelĆi intĂ©zkedĂ©sek
14. §32 A felügyelĆ felvilágosítást kérhet attól, akirĆl alaposan feltehetĆ, hogy a felügyelĆi feladat ellátásához érdemi tájékoztatást tud adni.
15. §33 A felügyelĆ - az 1. § (4) bekezdés i) pontjában meghatározott feladata kivételével - a jogszabályban meghatározott feladatai teljesítése során vagy egyéb jogszerƱ intézkedés céljából az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységérĆl, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló törvényben meghatározott intézkedéseket és kényszerítĆ eszközöket alkalmazhatja.
16. §34
17. § A felügyelĆ a szabálysértés elkövetĆjét - a cselekmény súlyától függĆen - jogosult a jogszabályban meghatározott esetekben helyszíni bírsággal sújtani.
17/A. §35 A felügyelĆ a feladatkörébe tartozó, a Kkt.-ban meghatározott közlekedési szabályszegés esetén jogosult a Kkt. 20. § (4a) és a (4b) bekezdésében meghatározott közigazgatási bírságot alkalmazni.
18. §36
19. §37 A közterület használatára vonatkozó jogerĆs határozatban, tulajdonosi (kezelĆi) hozzájárulásban foglaltak megszegése vagy elmulasztása esetén a felügyelĆ köteles felhívni a kötelezettet az elĆírások betartására.
20. §38 (1) A felügyelĆ - az üzemben tartó értesítése mellett - elszállítással eltávolíthatja a közterületen szabálytalanul elhelyezett jármƱvet, ha az a közúti forgalom biztonságát vagy a közbiztonságot veszélyezteti.
(2) A felügyelĆ a helyi közúton közterület-használati engedély nélkül tárolt, hatósági jelzéssel nem rendelkezĆ azon jármƱvön, amely a közúti forgalomban csak ilyen jelzéssel vehet részt, értesítést helyez el, amely tartalmazza a (3) bekezdés szerinti jogkövetkezményre történĆ figyelmeztetést.
(3)39 A (2) bekezdés szerinti értesítés elhelyezésétĆl számított 10 napot követĆen a felügyelĆ az érintett jármƱvet elszállítással eltávolíthatja.
(4)40 A felügyelet a jármƱ elszállításáról az intézkedéssel egyidejƱleg értesíti a rendĆrséget. A felügyelet az (1) bekezdés alapján elszállított jármƱ forgalmi rendszámát - tájékoztatás céljából - a felügyeletet mƱködtetĆ önkormányzat polgármesteri hivatalának honlapján közzéteszi. Az önálló költségvetési szervként vagy költségvetési szerv belsĆ szervezeti egységeként létrehozott felügyelet az (1) bekezdés alapján elszállított jármƱ forgalmi rendszámát a költségvetési szerv saját honlapján is közzéteszi.
(5) Ha a tulajdonos (üzemben tartó) nem állapítható meg, vagy a felszólítás ellenére az elszállított jármƱvet az elszállítástól számított hat hónapon belül nem veszi birtokba, a felügyelet a jármƱvet értékesítheti vagy más módon hasznosíthatja. Ha az elszállított jármƱ tulajdonosa a jármƱ értékesítését követĆ hat hónapon belül jelentkezik, részére az értékesítésbĆl befolyt, a tárolási költséggel csökkentett ellenértéket ki kell fizetni.
(6) Ha a korlátozott várakozási övezetben díjfizetés nélkül várakozó, a kiemelten védett, védett vagy korlátozott várakozási övezetben érvényes engedély nélkül elhelyezett, illetve a közterületen szabálytalanul elhelyezett jármƱ balesetveszélyt nem jelent, és a forgalmat nem akadályozza, rögzítésére - a jármƱ elszállításáig vagy további intézkedésig - a felügyelĆ kerékbilincset alkalmazhat.
(7) A felügyelet a kerékbilincs fel- és leszereléséhez, a jármƱ elszállításához, továbbá az intézkedéssel érintett jármƱ tárolásához, Ćrzéséhez és értékesítéséhez - szerzĆdés alapján - közremƱködĆt vehet igénybe.
(8) Az elszállítás és a kerékbilincs alkalmazásának költsége a jármƱ üzemben tartóját terheli. A jármƱhasználat jogszerƱ akadályozása folytán keletkezett kárért a felügyelĆt, illetve a felügyeletet nem terheli kártalanítási kötelezettség.
(9) A jármƱ elszállítása során, az abban keletkezett vagyoni kárért a felügyeletet kártalanítási felelĆsség terheli.
21. §41 A felügyelĆ a helyi közúton jogosult megállítani, illetve feltartóztatni a köztisztasági szabályokat, továbbá a közúti közlekedésrĆl szóló 1/1975. (II. 5.) KpM-BM együttes rendelet 40-41. §-ában, valamint más megállásra, várakozásra vagy táblával jelzett behajtási tilalomra vagy korlátozásra vonatkozó szabályokat megszegĆ jármƱveket.
22. §42 (1)43 A felügyelĆ a vagyonvédelmi feladatainak ellátása során - a képviselĆ-testület rendelkezésére - az önkormányzat tulajdonában, használatában lévĆ vagyont (épületet, építményt, tömegközlekedési eszközt, jármƱvet vagy más dolgot) véd, Ćriz, illetve közbiztonsági szempontból ellenĆriz.
(2)44
23. § (1)45 A felügyelĆ eljárására az ügy jellegétĆl függĆen a közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló, illetĆleg a szabálysértésekrĆl, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerrĆl szóló törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2)46 Az e törvényben szabályozott felügyelĆi intézkedések miatti jogorvoslatra a közigazgatási hatósági eljárás, illetĆleg a szabálysértési eljárás szabályai az irányadók.
(3)47 Ha a felügyelĆi intézkedést követĆen közigazgatási hatósági vagy szabálysértési jogorvoslati eljárás nem indul, az intézkedéssel szemben panasznak van helye. A panasz elbírálására az egyes rendészeti feladatokat ellátó személyek tevékenységérĆl, valamint egyes törvényeknek az iskolakerülés elleni fellépést biztosító módosításáról szóló törvény rendelkezései az irányadóak.
(4)-(6)48